
В Україні розпочинають програму навчання кар’єрних радників для ветеранів, ветеранок і членів їх родин
18 квітня Державна служба зайнятості, ГО «Простір можливостей» та Проєкт USAID "Економічна підтримка України" підписали Меморандум про співпрацю та оголосили про програму навчання кар’єрних радників для ветеранів та ветеранок, членів їх родин.
Про це повідомляє проєкт USAID "Економічна підтримка України"
Програма спрямована на підготовку кар'єрних радників з усієї України для більш ефективної підтримки ветеранів та їхніх родин у пошуку роботи, професійному розвитку чи самозайнятості. Очікується, що понад 1000 кар’єрних радників пройдуть підготовку за цією програмою, яка триватиме з травня 2023 до травня 2024 року.
Започатковуючи це тристороннє партнерство, директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні Кріс Абрамс сказав:
"Українські ветерани, які належать до різних верств населення, продемонстрували неймовірну мужність і самопожертву, щоб українці могли жити в суверенній, незалежній та демократичній країні. Ветерани, повертаючись до цивільного життя, також сприятимуть відновленню України після жорстокої повномасштабної війни, розв'язаної росією. USAID пишається співпрацею з Державною службою зайнятості та іншими українськими партнерами, спрямованою на те, щоб допомогти ветеранам успішно повернутися до цивільного життя".
Після первинної стабілізації, медичної реабілітації та соціальної реадаптації, ветерани та ветеранки поступово повертаються до звичної активності – поновлюють свою трудову діяльність чи розпочинають власний бізнес. Саме на цьому етапі з ними і починають працювати кар’єрні радники.
“Наша Служба завжди відповідально ставиться до кожного, хто прагне працевлаштуватися. Ми реалізовуємо сервісний підхід - вдосконалюємо програми зайнятості для наших громадян, водночас посилюємо професіоналізм власного персоналу. Ще з 2014 року служба зайнятості має досвід роботи з ветеранами та ветеранками. Наші спеціалізовані кар’єрні радники використовують індивідуальний підхід до кожного клієнта. Але після повномасштабного вторгнення ми розуміємо, що тих знань та навичок, які ми маємо, нам не достатньо.
Ми впевнені, що партнерство з Проєктом USAID “Економічна підтримка України” та ГО “Простір можливостей” - це важлива співпраця в уточненні знань та набутті компетенцій нашими фахівцями задля експертної підтримки ветеранів, ветеранок та членів їх сімей на шляху їх професійної реалізації”, - сказала директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк про роль кар’єрних радників у роботі із забезпечення потреб ветеранів на рівні громад.
“Портрет ветерана за останні десять років змінився. Якщо до 2014 році це були люди віком від 90 років, у 2014 вік ветерана зменшився втричі – до 35 років, зараз - це 25-річні чоловіки та жінки. Ще продовжуючи боротьбу на фронті, маємо вже сьогодні готувати суспільство, їхні родини до повернення ветеранів у мирне життя. Ми вже працюємо за напрямком підготовки кейс-менеджерів, сьогодні розпочинаємо програму підготовки кар’єрних радників”, - сказала керівниця проєктів ГО “Простір можливостей” Оксана Коляда.
Кар’єрний радник - це той, хто починає працювати з ветераном після його фізичної та психологічної стабілізації і реабілітації, допоможе йому стати фінансово незалежним та повноцінно жити далі. Одне із досліджень показує, що сьогодні під час працевлаштування 80% ветеранів не вказують свій статус.
Наше завдання – допомогти зробити так, щоб статус ветерана був перевагою для нього, а не фактом, який людина хоче приховати перед роботодавцем. Кар’єрні радники мають отримати знання та навички для первинного скринінгу проблем, дізнатися про додаткові можливості для реінтеграції ветерана в освіті, роботі, бізнесі”, - зазначила Оксана Коляда.
Під час курсу кар’єрні радники пройдуть навчання у спеціалістів-практиків щодо особливостей комунікації з ветеранами, методів психодіагностики, моделей поведінки у кризових ситуаціях, дізнаються основи та пріоритети державних ветеранських політик, будуть орієнтуватися у додаткових можливостях ветерана в сфері освіти, медичних послуг, зможуть ефективно працювати з роботодавцями, які повинні підготувати колектив до повернення їхніх працівників з фронту.
Східний Варіант повідомляв: "Спогад про місто, яке вони захищають": як ініціатива у Слов'янську допомагає подякувати військовослужбовцям
Також: у Слов'янську представили проєкт Алеї слави: фото




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.