
У Краматорську відбувся концерт за участю незрячих людей
Аккомпанировал исполнителям оркестр Национального театра им. М. Заньковецкой.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на "Східний проект"
Інклюзивний концерт «Відчинилося життя» відбувся в ДкіТ НКМЗ 29 серпня і був приурочений до Дня Незалежності України. Зал був повний глядачів. Концерт розпочався з хвилини мовчання, оскільки в цей день вже сім років поспіль в Україні вшановують пам'ять тих, хто загинув в результаті вторгнення російських військ під Іловайськом.
Ведучою концерту була українська співачка Леся Горова, вона представляла публіці незрячих виконавців. Організатором заходу була громадська організація «Фонд РЕАБІЛІТАЦІЇ незрячих». Концерт відбувся завдяки фінансової підтримки Українського культурного фонду. Серед виконавців були як діти (наймолодшій учасниці було 6 років) так і дорослі люди, з якими займаються професійні викладачі та музиканти.

У програмі концерту були і місцеві виконавці, наприклад вперше в даному проекті виступила краматорчанка Світлана Солоденко. Вона виконала пісню «Назустріч долі». Слідом за нею виступав краматорчанин Максим Гизько, який на даний момент проживає в Слов'янську. Багато музикантів виступали вперше. Перед цим вони тривалий час репетирували.
Оркестр Національного театру ім. М. Заньковецької вже тривалий час працює з незрячими виконавцями. Для багатьох з них це співробітництво відкрило світ музики та вплинуло ні їх долю. Інклюзивні проєкти такого роду вперше були реалізовані в Україні. Виконавці регулярно з'їжджалися на репетиції до Львова, де їх навчали вокалу, грі на музичних інструментах.

Серед номерів, підготовлених учасниками були як вокальне виконання в супроводі оркестру так і музичне. Серед інструментів, які використовуються незрячими виконавцями були саксофон і бандура. Глядачі підтримували виступаючих після кожного номера бурхливими оплесками.
У репертуарі були не тільки естрадні, класичні та народні пісні, мелодії. Для гостей і жителів Краматорська прозвучали хіти сучасних виконавців, наприклад, були адаптовані для оркестру пісні української групи «Антитіла» та Олександра Положинського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.