
У Станиці Луганській за підтримки USAID випікають хліб за європейськими рецептами
Підприємець Євген Молчанов зі Станиці Луганської (Луганська область) за грантом від Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” отримав обладнання для розширення своєї пекарні. Зараз “Добра пекарня” випікає 50 видів хлібобулочних виробів на тиждень.
Про це Східний Варіант повідомляє з посиланням на Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України"
Підприємець вже використовує у роботі подову та конвекційну печі, холодильну та розстійну шафи, тістоміс.
Читайте також: студентів та абітурієнтів з Луганщини запрошують взяти участь у соціальній програмі та отримати гранти на навчання
“Завдяки цьому обладнанню ми почали випікати хліб на заквасках, раніше робили лише дріжджовий. Подова піч дозволила нам випікати такий хліб – він має більш тривалий термін зберігання, він не містить домішок. Раніше закваска мала стояти 36 годин, зараз це 12 годин для підготовки тіста, яке стоїть у холодильній шафі, а зранку ми випікаємо цей хліб. Також ми значно збільшили кількість рецептів у пекарні. Використання сучасного пекарського обладнання дозволило вдвічі збільшити наш валовий дохід”, - говорить Євген Молчанов.
Щодня звечора у пекарні готують тісто, зранку пекарі формують хліб або булочки та випікають вироби.
Продають їх у крамниці власника пекарні. Хліб купують місцеві жителі, військовослужбовці, ті, хто приїжджає з тимчасово окупованих територій до Станиці Луганської. Також підприємець налагодив співпрацю з іншими крамницями, тож має гуртових покупців хліба.
У роботі станичан - рецепти з виготовлення десяти видів хліба: балканський, норвезький, альпійський, кукурудзяний, гречаний, фітнес-хліб, з додаванням насіння соняшника, гарбуза, кунжуту. За словами Євгена, люди купують різні види хліба, але найбільше його клієнти полюбляють альпійський з насінням льону, чіа, соняшника. Популярністю користуються також цибульні багети – з хрумкою скоринкою та голландською цибулею.
Щоб випікати такий хліб, підприємець вчився у приватних пекарнях Києва та Харкова, спілкувався з технологами, які виготовляють крафтовий продукт у Дніпрі, Львові, Полтаві.
“Я хотів навчитися випікати смачний хліб, тому знайшов приватні пекарні, технологів та поїхав до них за досвідом. Мені було важливо зрозуміти, чим крафтовий продукт кращий, за рахунок чого пекарні залучають клієнтів. Почуте та побачене я втілюю у своєму виробництві. Поступово прищеплюємо культуру споживання якісного хліба у нашому місті”, - каже Євген.
За ціною хліб різний – від 16 гривень за буханець соціального до 25 гривень за фірмовий альпійський.
У пекарні працюють двоє жінок, яких підприємець взяв на роботу за цим грантом. Цьогоріч влітку працівники пекарні пройшли навчання, щоб впровадити стандарти HACCP – cистему безпечності харчових продуктів.
Консультант Проєкту USAID Олексій Кузьменко проконсультував виробників та допоміг запровадити стандарти безпеки харчових продуктів на виробництві. Після цих консультацій у пекарні додатково придбали обладнання (дошки, ножі, санітайзери), промаркували усе задіяне у виробництві обладнання, склали реєстр постачальників сировини.
Попри конкуренцію з іншими виробниками хліба – місцевими малими виробництвами та хлібозаводами, які привозять продукцію до Станиці Луганської з інших міст регіону, – підприємець вважає, що має свою нішу. Тримати марку продукції Доброї пекарні допомагає якісна сировина, пакування та любов до справи, яку вкладають пекарі щодня у свої ароматні вироби.
Пекарня приваблює покупців запашним хлібом та асортиментом, який постійно зростає. У планах – випічка виробів тривалого зберігання (пряників, печива) та пошук клієнтів з інших регіонів України.
Комунікаційна кампанія “Схід: Перезавантаження” покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.
Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.