
У Пентагоні розповіли про навчання українських пілотів на літаках F-16
Міністерство оборони США бере участь у навчанні українських пілотів на літаках F-16 та має на меті забезпечити наявність запасних частин для підтримки літаків, які відправлять в Україну.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресреліз Пентагону.
«Міністерство оборони вже бере участь у навчанні готових українських пілотів керувати літаком F-16. Паралельно вирішується питання щодо забезпечення України запасними частинами для цих літаків», – йдеться у повідомленні.
Пентагон нагадав, що раніше цього року Держдепартамент США заявив про готовність схвалити передачу третьою стороною літаків F-16 американського виробництва Україні. Нідерланди, Данія та Норвегія оголосили про намір здійснити постачання, вивівши літаки з парку їх ВПС.
«Щоб гарантувати українським пілотам успіх в експлуатації F-16, вони проходять навчання у США та Європі як з льотної експлуатації, так і з технічного обслуговування», – наголошується у заяві Пентагону.
За словами заступника міністра оборони США із закупівель та матеріально-технічного забезпечення Білла Лапланте, без запасних частин винищувачі F-16, на яких літатимуть українці, можуть бути виведені з експлуатації лише за кілька місяців.
Він наголосив на необхідності створити запас запчастин для літаків на 90 днів.
«Оскільки інші країни надають свої літаки, ми повинні переконатися, що якщо вони не нададуть запчастини, ми знайдемо запчастини та надамо їх», – зазначив Лапланте.
Раніше повідомлялося, що п'ять нідерландських F-16 вирушають до Румунії, де буде відкрито центр підготовки пілотів з України
Читайте: До підготовки українських пілотів долучилися багато країн, — Ігнат
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.