
У Донецькій області вибухотехніки від початку великої війни знешкодили майже п'ять тисяч боєприпасів
На Донеччині від початку вторгнення рф вибухотехніки знешкодили майже 5 тисяч боєприпасів і здійснили понад 2000 виїздів.
Про це повідомив начальник відділу вибухотехнічної служби поліції Донеччини Сергій Нестеров.
Більшість з виїздів – це обстеження місць російських обстрілів. Поліцейські збирають докази воєнних злочинів рф і знешкоджують нерозірвані боєприпаси. Поліцейські підкреслюють, що деяка зброя продовжує вбивати й після вибуху.
"Ракетне паливо містить отруйні речовини, що забруднюють повітря та землю. Вдихати їх небезпечно для здоров’я, а у великій концентрації вони призводять до летального наслідку. Ось чому цивільним мешканцям варто уникати місць прильотів. Ми, як і інші служби, що постійно працюють на обстрілах, відчуваємо цей вплив", - розповідає Нестеров.
У поліції кажуть, що окупанти мінують не по підручниках, а вигадують нові засоби знищення людей. За допомогою технологій програмують міни. Масово використовують саморобні вибухові пристрої, сконструйовані з підручних предметів.
"Людина підходить до пакета на траві та підривається на міні. Або ж улюблена тактика ворога – під протитанкову міну класти ще міну-пастку. Але ми навчилися знешкоджувати такі "сюрпризи", навіть так, щоб зберегти міну для подальшого використання. Адже сапер має бути хитрішим за мінера", - розповідає начальник відділу вибухотехнічної служби.
Окрім того, Сергій Несеров застеріг людей від відпочинку на природі на звільнених територіях через високий рівень мінної небезпеки:
"Загарбники використовують величезну кількість вибухівки та мінують дуже щільно. Дуже багато інженерних і заборонених протипіхотних мін. А зараз літо, і в зелені «розтяжки» непомітні. Тому на відпочинок до лісу – ще зарано".
Раніше: Шмигаль заявив, що в Україні з'явиться центр гуманітарного розмінування, який виконуватиме функції аналітичного центру.
У Мінекономіки заявили, що розмінування територію України, може знадобитись 70 років роботи. Для цього Україні необхідна допомога західних партнерів.
В МНС заявили, що найбільш забрудненими на мінну небезпеку наразі є Херсонщина, Харківщина, частково Миколаївщина, Запоріжжя, Донеччина, Сумщина, Чернігівщина та Київщина.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.