
"Кераміка — моя історія": керамісти Донеччини розказують про свій шлях (відео)
Керамічна галузь — ремесло яким здавна займалися українці. Вироби з кераміки активно використовують у побуті та промисловості. Найвідомішим регіоном України, де ця галузь найбільш розвинена вважається Донеччина, адже саме в цій області є поклади основної сировини — глини.
Про це повідомляє Прикарпатська інформаційна корпорація.
В Україні реалізовують міжрегіональний проєкт на підтримку керамістів Донеччини — «Збереження та популяризація керамічної спадщини».
В рамках цього проєкту керамісти відвідали два стаді-тури на Дніпропетровщині та Полтавщині, де познайомились з майстрами в галузі, обмінялися досвідом та надали пропозиції Уряду щодо підтримки кераміки.
Згодом у Дніпрі відбувся великий форум, під час якого напрацювали дорожню карту з низкою рішень для покращення в керамічній галузі. А також презентували керамічні вироби майстрів Донеччини, Полтавщини, Сумщини, Івано-Франківщини та Дніпропетровщини.
В межах проєкту створили чотири історії керамістів, які попри війну та складні умови не втратили віри й продовжують працювати заради економіки країни та заради збереження культурної спадщини українців: Ганни Будко, Каріни Кареліної, Олександра Семенця та Дмитра Ярового.
Мета проєкту «Збереження та популяризація керамічної спадщини» — підсвітити проблематику галузі, а також дати можливість керамістам заявити про свої проблеми, бо тільки крок за кроком можна впливати на загальні результати. А сьогодні важливо зберегти галузь, що формувалася в Україні роками.
Також: медовий спадок: як сім’я бджолярів з Луганщини продовжує родинну справу в Каневі
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.