
У Черкасах взяли 21 тисячу переселенців
Черкаси з-під обстрілів. За три місяці там взяли 21 тисячі людей з регіонів де йшли або тривають активні бойові дії
У Черкасах Гуманітарний центр, що у Будинку культури імені Івана Кулика, став місцем прихистку для людей, котрі їдуть до Черкас із-під обстрілів. За три місяці там прийняли 21 тисячу людей із регіонів де йшли або тривають активні бойові дії, розповіла Суспільному заступниця міського голови Марина Гаркава.
"Багато евакуйованих приїжджали з дітьми, дехто навіть без змінного одягу, не маючи тут знайомих, тож усі Черкаси об’єдналися, щоби допомогти їм", – пояснила посадовиця.
Зі слів Марини Гаркавої, протягом трьох місяці роботи в Гуманітарному центрі видали 100 тонн харчів, 50 тисяч одиниць одягу, гігієни та ліків, 450 візочків для дітей і людей з інвалідністю. Також, додала вона, організовували зустрічі, де переселенці могли отримати психологічну підтримку.
Підтримують у Центрі також українських захисників, розповіла Марина Гаркава:
"Зокрема сплели 1 150 квадратних метрів маскувальних сіток ма майже вісім десятків «кікімор». Крім того, на фронт воїнам передали 11 тисяч власноруч виготовлених енергетичних батончиків.
Волонтери гумцентру, за допомоги закордонних благодійників, спрямували сім тисяч доларів на закупівлю дефіцитних груп товарів, зазначила Марина Гаркава. Також волонтери співпрацюють з дітьми переселенців:
"Малюнки дітей-переселенців, які створені в перші години перебування в Черкасах після втечі від обстрілів, об’єднали у спеціальну тематичну виставку «Війна очима дітей», і показують не тільки в Україні, а й на міжнародних локаціях", – додала посадовиця.
Наразі, з її слів, є домовленості з Польщею, Ізраїлем, Францією та Італією.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.