
Стало відомо, що донька Шухевича проживала та навчалася у Слов'янську
У дитячому будинку №1 Слов’янська з 1948 по 1956 роки (у віці з 8 по 15 років) проживала та навчалася у Слов’янській семирічній школі №13 донька керівника УПА Романа Шухевича.
Про це пише на своїй сторінці у Facebook доцент Донбаського педагогічного університету Валерій Романько.
За даними пана Валерія, насильно забрані від батьків 5-тирічна Марія та 12- ти річний Юрій Шухевичі були відправлені до міста Сталіно, в район Рутченкового, у дитбудинок. Юрко робив декілька спроб втекти, а потім вирішив викрасти сестру, але ця спроба була невдалою. Тоді Марію відправили в інше місце: у дитбудинок до Слов’янська.
Мати, знаючи, що радянська влада буде переслідувати дітей через батькову позицію, передбачливо переписала їх на своє дівоче прізвище БЕРЕЗИНСЬКА. І все ж Марії у дитбудинку змінили прізвище — записали БЕРЕЗАНСЬКА (змінивши одну букву у прізвищі), рік народження 1940 змінили на 1942, змінили місце народження: замість КРАКОВА (Польща), написали Сталіно; замість національності УКРАЇНКА записали росіянкою.
Ось з такими біографічними даними, а головне, з новим прізвищем і проживала у Слов’янську у дитбудинку дівчинка Марія БЕРЕЗАНСЬКА, яку ласкаво називали Мусею. Ніхто з оточуючих — ні подруги, ні вихователі та вчителі у школі, не знали, що Муся БЕРЕЗАНСЬКА — це донька легендарного керівника УПА Романа Шухевича. Та й сама дівчинка цього не знала до 14 років, поки не отримала листа від матері, яка вийшла із тюрми та розшукувала своїх дітей.
"Дякую землякові з Костянтинівки Михайлу Міляну, якому у Львові пощастило дістати контактний номер телефону пані Марії; вдячний і Віктору Мандриці з Барвінкового, який із далекого Ліхтенштейну, де зараз мешкає, віднайшов та надіслав мені деякі матеріали з про пані Марію. І я мав щасливу нагоду говорити телефоном з пані Марією, а потім підтримувати з нею ділові зв’язки через електронну пошту. Рідкісними фактами з її життя та деякими світлинами, які вона люб’язно передала, поділюся пізніше”, — розповів Валерій Романько.
Нагадаємо матеріал Східного Варіанта про Валерія Романько: "Тривожну валізку не розбираємо". Історія жителя Слов'янська, який повернувся з евакуації
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.