
Стало відомо, куди звернутися жінкам на Донбасі у разі застосування домашнього насильства (контакти)
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна третя жінка потерпає від фізичного або сексуального насильства. Однак далеко не всі постраждалі наважуються звернутись до поліції або розказати про домашнє насильство своїм близьким. Стало відомо, куди звернутися жінкам на Донбасі у разі застосування домашнього насильства.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на UNICEF Ukraine
Саме тому 25 листопада у світі відзначають День боротьби з насильством проти жінок, який дає початок щорічній акції «16 днів проти гендерного насильства». Цього року акція минатиме під девізом «Розфарбуємо світ у помаранчевий: закінчимо насильство проти жінок негайно!».
У знак солідарності з рухом ООН закликає цими днями надягти помаранчеву річ або аксесуар, дізнатися більше про проблему насильства над жінками та поширювати цю інформацію серед знайомих.
Чому жінки не звертаються за допомогою та на яку підтримку вони можуть очікувати? Розказали фахівчині Волноваської та Селидівської мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства.
Читайте також: не бійся дати відсіч. Як жінкам захистити себе від гендерно обумовленого насильства
важливо звертатися за допомогою до фахівців — наприклад, до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства.
Фахівці мобільних бригад надають екстрену допомогу — зокрема, виїжджають до постраждалої особи на власному немаркованому авто чи консультують телефоном, — а також супроводжують постраждалих та їхні сім’ї протягом кількох місяців.
Психологи мобільних бригад надають постраждалим психологічну підтримку, допомагають заспокоїтись та віднайти віру в себе, віднайти стимул змінити ситуацію. Соціальні працівники складають план безпеки, допомагають відновити документи, знайти роботу та тимчасове житло, можуть направити у реабілітаційний центр, допомогти з розлученням та навіть відновити втрачені соціальні й родинні зв’язки.
Якщо пара не готова до розлучення і кривдник щиро хоче налагодити стосунки, подружжю допомагають почути один одного, вчать вирішувати суперечки мирним шляхом та відверто говорити про свої почуття й бажання.
Через карантинні обмеження мобільні бригади надають підтримку постраждалим дистанційно — за допомогою телефонного чи відеозв’язку. Це дозволяє охопити тих людей, які раніше не могли зустрітися з мобільною бригадою (наприклад, через тотальний контроль з боку кривдника), а також надавати підтримку людям, що звертаються анонімно.
Потрібна допомога? Звертайтеся за телефонами мобільних бригад у Донецькій та Луганській областях, вказаними на фото.
Також допомогу можна отримати за телефоном національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства — 116 123, та за номером урядової «гарячої» лінії з питань протидії домашньому насильству за ознакою статі та насильству проти дітей — 15 47.
12 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги працюють у Донецькій та Луганській областях за підтримки МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Сполучених Штатів Америки в рамках проєкту «Комплексний підхід до вирішення гендерно зумовленого насильства та насильства проти хлопців, дівчат, чоловіків та жінок у східних регіонах України».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.