
Що відомо про бюджет Маріупольської громади на 2025 рік
У 2025 році бюджет Маріупольської громади відповідно до тимчасового розпису складає 920 млн 125 тис. грн.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта про бюджет Маріупольської міської ради за 2024–2025 роки.
Цього року вартість програми «ЯМаріуполь» зросла вже до 542 млн 956 грн. З них на функціонування 21 гуманітарного центру — 211 млн, на 8 побутових сервісів та 7 стоматологічних кабінетів «ЯМаріуполь. Турбота» — 42 млн грн, на організацію відпочинку маріупольців через центри «ЯМаріуполь. Родина» — 42 млн грн, на ремонти та облаштування гуртожитків «ЯМаріуполь. Житло» — 223 млн 786 тис. грн.
Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Маріупольської міської ради Сергій Орлов пояснив, куди планують направити кошти:
«Протягом 2025 року планується видати 177 тис. продуктових наборів, надати 216 тис. послуг (юридичні, психологічні, медичні, соціальні, допомога з працевлаштування), здійснити повний запуск проєкту «ЯМаріуполь. Поруч із тобою», яким планується охопити 42 додаткові локації. Протягом 2025 року планується надати не менш 70 тис. побутових послуг (пральня, перукар, швачка, коворкінг, інші) та 27 тис. стоматологічних послуг (безплатні для пільгових категорій та пенсіонерів, для інших мешканців Маріуполя — за соціальними цінами). У 2025 році планується залучити в 4 локаціях сімейного відпочинку для 4 тис. осіб: м. Вінниця, м. Моршин та м. Трускавець; та дитячого відпочинку — дитячий табір «Артек» — 400 дітей».
На утримання освітніх закладів цього року планується виділити 66 млн грн, на соціальні та операційні видатки — 163 млн 578 тис. грн, на ведення реєстру збитків та реєстру зруйнованого, пошкодженого майна, підтримку комунальних підприємств — 129 млн 328 тис. грн.

«Протягом 2025 року планується надати 80 тис. юридичних консультацій, 20 тис. адміністративних послуг, 10 тис. консультацій та допомоги з подання інформаційних повідомлень до реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, надати матеріальну допомогу на лікування мешканцям Маріуполя на суму 11,2 млн грн за зверненнями, охопити проєктом «Ветерани» 20 тис. осіб, надати підтримку більш ніж тисячі військовополонених. Планується внесення більш ніж 80 тис. обʼєктів до реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, Проведення навчання 5-х потоків школи заснування малого та середнього бізнесу, за результатами яких більш ніж 20 проєктів матимуть можливість отримати гранти, понад 100 осіб започаткують власний бізнес», — повідомляє Сергій Орлов.
На релокацію та функціонування медичних закладів виділено 18 млн 166 тис. грн. Ці кошти спрямовують на 4 медичних хаби (у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі), 6 амбулаторій первинної медичної допомоги (в Ужгороді, Хмельницькому, Вінниці, Черкасах, Запоріжжі, Моршині) та на відкриття 3 комунальних аптек (у Києві, Дніпрі та Львові). Планується протягом року надати понад 50 тис. медичних послуг.

Нагадаємо, що декілька тижнів тому начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін анонсував створення Маріупольської міської військової адміністрації. Таке рішення мусить розблокувати можливість використання повного бюджету Маріупольської міської ради. Адже раніше увесь бюджет не затверджували через неможливість зібрати засідання міської ради (нагадаємо, дехто з депутатів Маріуполя у 2022 році перейшов на бік ворога).
Станом на 30 квітня досі не названо, хто стане начальником Маріупольської МВА.
Читайте повністю: Бюджет Маріупольської міської ради за 2024–2025 роки: який він та із чого складається
Раніше стало відомо, за скільки Маріупольська міська рада орендує приміщення для соціальних гуртожитків "ЯМаріуполь. Житло"
Читайте також: Житло для ВПО Маріуполя в Дніпрі: скільки мільйонів гривень витратили на ремонт першого гуртожитку і які є питання
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.