
СБУ викрила ще трьох організаторів "референдуму" в Антрациті, Кремінній та на Сватівщині
СБУ зібрала докази безпосередньої причетності трьох жителів Луганської області до проведення так званого "референдуму" щодо приєднання територій країни до рф. Серед них двоє так званих "голів територіальних виборчих комісій".
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Задокументовано, що організацію "референдуму" в окупованому Антрацитівському районі очолив давній шанувальник росії, який ще у 2014 році брав участь у масових заворушеннях у Луганську, потім був депутатом так зв. "народного совета лнр".
"У середині вересня зловмисник отримав від окупантів призначення на посаду "голови територіальної виборчої комісії міста Антрацит та Антрацитівського району", — йдеться у повідомленні.
Також как зв. "територіальну виборчу комісію смт. Лозно-Олександрівка" Сватівського району добровільно очолила працівниця місцевого будинку культури. До війни жінка входила до керівного складу місцевої громадської організації.
Зазначається, що її спільниць – чотирьох членів та секретаря "виборчої комісії" у Лозно-Олександрівці СБУ ідентифікувала раніше.
Відомо, що ще однією фігуранткою виявилася жителька Кремінної, яка взяла участь у проведенні окупаційного "референдуму" у якості члена «дільничної виборчої комісії №1302», розміщеної на території Кремінської багатопрофільної лікарні.
"Правопорушники займалися складанням списків виборців, ідентифікацією осіб, що прийшли на виборчу дільницю, видачою бюлетенів та їх підрахунком, підготовкою протоколу голосування тощо", — йдеться у повідомленні.
Читайте: На Луганщині колаборанткам оголосили про підозру: вони ініціювали та провели псевдореферендум.
Нагадаємо: За час проведення псевдореферендумів на всіх тимчасово окупованих територіях росіянами було незаконно затримано 961 людину, незгодну з їх проведенням.
Правозахисники переконані, що всі, хто брав участь і сприяв проведенню незаконних референдумів, понесуть кримінальну відповідальність.
Зокрема, директор ГО "Інститут стратегічних досліджень та безпеки" Павло Лисянський визнає, що всіх посадити на лаву підсудних буде складно, але приклад визволених територій Донбасу в 2014 році показав, що навіть рядові учасники псевдокомісій затримувалися на підконтрольній Україні території, коли приїжджали до родичів чи, наприклад, виїздили отримувати пенсії – і отримували реальні терміни покарання.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.