
Росіяни можуть готувати резерви для виходу на ділянку траси між Запоріжжям і Донецьком, — Центр вивчення окупації
Щодо питання переміщень і концентрації сил, росіяни продовжують збирати резерви і перемішувати їх з рф різними шляхами.
Як передає Східний Варіант, про це в розповів керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко в ефірі телемарафону "Еспресо"
"Безумовно, можна сказати, що ми очікуємо погіршення ситуації на півдні. В сенсі не погіршення для нас, а збільшення активних наступальних дій з точки зору ворога. Те, що вони накопичували останні півтора місяці, тут достатньо велику кількість живої сили. Тут створена велика кількість складів з боєкомплектами. Тут було переміщено достатню кількість і військової техніки. Це переміщувалось як з точки зору з території російської федерації, з Ростовської області, так і за даними "АТЕШ", те, що ми бачимо, те саме відбувалося і з точки зору півострова окупованого нашого Криму. Тобто достатньо велика кількість сформована певного ресурсу, в першу чергу на Запорізькій області", - каже Петро Андрющенко.

За словами Петра Андрющенко відомі плани, які хочуть реалізувати росіяни такими маневрами:
"Тому, ми очікуємо, що десь на Запорізькій лінії фронту по Запорізькій області ми побачимо не одну, не дві і не три точки, де росіяни будуть пробувати атакувати і де вони будуть пробувати прорватися і наблизитися максимально, з одного боку, до Запоріжжя, а з іншого боку — вийти на ділянку траси між Запоріжжям і Донецьком, ну колишнім, для того, щоб і спростити собі просування, можливо в майбутній, і в Донецькій області. Це має відбутися, думаємо, десь ось-ось, потрохи ми вже бачили наступальні дії і відбиті штурми".
Але, на думку експерта, про повномасштабний наступ не йдеться:
"Але не можна сказати, що це початок повномасштабного наступу. Це, скоріше, дійсно спроби пошуку точки, в яку треба прикласти максимальні зусилля. Якщо брати на зараз, на кінець тижня і на початок цього тижня ми спостерігаємо певне сповільнення переміщень саме через Маріуполь з точки зору з російської федерації. Проте ми не можемо сказати, що це повна зупинка або це достатньо для того, щоби, ну, не звертати на це уваги, скажімо так. Проте знову ж таки, повторюсь, останні півтора місяці, з середини березня ми, що росіяни системно накопичували резерви. Це всі види резервів, які можна там собі уявити. Вони рухались в Запорізький напрям і поки що ми не бачимо, щоб вони приймали участь в бойових діях, хоча знаходяться в безпосередній близькості до лінії фронту".
Про кількість сил, які накопичує ворог:
"Я не думаю, що там двісті-триста тисяч насправді накопичено, але, скажімо, зростання порівняно з тим, яке було, мова йдеться про десятки тисяч. Це однозначно. Складно порахувати, тому що частина все ж таки заїжджала з території окупованого Криму. Тому, тут дуже легко можна помилитися. Знаєте, не хочеться лякати українців якимись зайвими тисячами, цифрами, але скажу, що це дійсно зростання в рази", - уточнив Петро Андрющенко.
Та додав:
"Мова йдеться про десятки тисяч. Ну з одного боку. З іншого боку це угрупування менше, аніж ми бачили, яке було задіяно, наприклад, у наступальних діях на Вугледар, що закінчилось з одного боку на Времівському виступі, на жаль, з іншого боку, на жаль, окупація Курахово. Це от, це угрупування, яке поки зібрали росіяни, воно менше за то угрупування, яке приймало участь в цьому наступі. Воно значно менше, аніж те, яке приймало участь в наступі, ну, наприклад, на Авдіївку свого часу. Це пов'язано з тим, що ми бачимо кілька точок наступальних дій. Це не будемо забувати про Куп'янський напрямок, не будемо забувати і про Часів Яр, Торецьк, про Покровськ і так далі, тобто про Донецьку область. Але, це може змінитися в будь-яку мить. Подібного угрупування росіяни не перший раз збираються і намагаються зібрати на Запоріжжі і розпочати там наступальні дії. Перший раз це було влітку, тоді вони частину значну цих резервів перекинули на Курщину. Потім був наступ, давайте так казати, на Курахово, ну там, у кінцевій точці, да. І знову ж таки ці резерви було знято і перекинуто для участі в наступальних діях", - каже керівник Центру вивчення окупації.
Ворог може і надалі перекодувати резерви, уточнив він:
"Тому на сьогоднішній день, якщо в якоїсь точки росіяни раптом визнають, що у них є успіх, не знаю, будь то Одеса, будь то Покровськ, будь то будь-який інший напрям, ці резерви можуть бути достатньо швидко перекинуті. Не будемо забувати, що єдине головне, що відбулося за останній рік, от з весни двадцять четвертого по весну двадцять п'ятого року, що ми маємо констатувати, то значне покращення військової логістики росіянами. Це і залізниця, це і покращення з точки зору розбудови доріг, це і покращення з точки зору і використання портів, і таке інше. Вони мають дійсно розгалужену на сьогоднішній день інфраструктуру, яка дозволяє значно швидше перекидати і підрозділи, і боєкомплекти, і будь-що їм за потреби, що їм буде потрібно вздовж лінії фронту між Донецькою і Запорізькою областями".
Також: росіяни продовжують відступ на Покровському напрямку, — ОСУВ "Хортиця"
Також: на Лиманському напрямку росіяни зазнають значних втрат у живій силі
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.