
Росія планує виробляти на заводі в Татарстані 6 тис. Shahed щорічно, — WSJ
На початку квітня Україна атакувала безпілотниками завод в особливій економічній зоні «Алабуга» в Єлабузькому районі Республіки Татарстан, на якому виробляються дрони. Це стало новим етапом у війні безпілотників. Ціллю був високотехнологічний коледж і виробничий комплекс в російських степах, де Москва прагне збільшити виробництво зброї.
Вказаний завод має на меті випускати 6000 ударних безпілотників Shahed на рік, пише The Wall Street Journal, передає УНІАН.
Журналісти підкреслюють, що безпілотники відіграють дедалі важливішу роль у нинішніх конфліктах. Росія здійснила десятки атак з використанням іранських дронів Shahed. Їх низька вартість порівняно з дорогими ракетами, які використовує Україна, призводить до того, що підрозділи протиповітряної оборони іноді вдаються до кулеметів, щоб збити їх.
Незабаром після вторгнення росії в лютому 2022 року Україна успішно застосувала турецькі безпілотники Bayraktar TB2. У відповідь Москва звернулася до Ірану за доступом до його безпілотників. З того часу рф запустила понад 4000 ударних безпілотників Shahed. Хоча перші моделі були поставлені безпосередньо з Ірану, останні удари були здійснені пристроями, повністю виготовленими в росії, кажуть військові експерти.
Згідно з контрактом між російськими менеджерами заводу і їхніми іранськими партнерами, який просочився в мережу Prana Network і був незалежно підтверджений двома радниками британського уряду, завод в Алабузі має випускати 6000 ударних безпілотників Shahed на рік, на додаток до розвідувальних дронів. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень Лондонського аналітичного центру з питань оборони, наприкінці квітня завод випередив свій виробничий графік, вже поставивши 4500 обіцяних «Шахедів».
Перехід Москви на безпілотники відбувається завдяки використанню тіньових логістичних мереж Тегерана на додаток до іранських військових технологій. Багато підставних компаній, які Іран використовував протягом багатьох років, щоб уникнути західних санкцій, базувалися в таких місцях, як Гонконг або Дубай. США внесли до чорного списку десятки таких фірм, які відіграють певну роль у підпільній фінансовій системі Ірану.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.