
Посол Швеції заявив, що формат Тристоронньої групи щодо Донбасу не вирішив конфлікт і не ефективний
Посол Швеції Тобіас Тиберг переконаний, що формат Тристоронньої групи неефективний для розв'язання питання війни на Донбасі.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на Суспільне
"Якщо подивитися на роботу ОБСЄ і їхню роль у тристоронній групі. Де ОБСЄ є медіатором. Ми можемо бути розчаровані тим, що за багато років цей формат не зміг вирішити цей конфлікт. Але навіть в такому недосконалому вигляді такі формати мають існувати. У липні 2020-го року був перепідписання договір про припинення вогню і пострілів стало менше", — заявив він під час міжнародного форуму щодо східної України Подолання конфлікту на Донбасі.
Він відзначив, що Росія все більше ускладнює роботу ОБСЄ: не дає доступ до непідконтрольної Україні території та ставить під сумнів Нормандський формат. Також РФ та підконтрольні їй бойовики на Донбасі обмежують можливість українців з окупованої території підтримувати контакт зі співгромадянами у підконтрольних регіонах. При цьому голова моніторингової місії ОБСЄ в Україні Халіт Чевік відзначив, що ті заходи, які робить Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ надають можливість сторонам вести перемовини.
Заступник глави Міністерства закордонних справ України Микола Точицький наголосив, що Мінський пакет залишається для України основою для врегулювання конфлікту.
"Щонайменше 1,5 млн - біженці. 7% території - окуповані. Мета конфлікту - стримання України у її прагненні до розвитку. Ми робимо все для того, щоб рішення мінського формату виконувалися", — зазначив він.
Також посол Тибергоголосив, що Швеція планує започаткувати фонд, який сприятиме діалогові і підтримуватиме стійкість громад — "Фонд партнерства для стійкої України". У його створенні візьмуть участь ще чотири країни: Велика Британія, Швейцарія, Канада і США. Він фінансуватиме низку ініціатив щодо підвищення стійкості областей, які постраждали від війни, зокрема надасть технічні поради уряду та надасть інвестиції, які створюють економічні можливості та покращують доступ людей до державних послуг на півдні та сході України.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.