
Підтримка бізнесу, як основа розвитку: у Києві підприємці з Маріуполя ділилися власним досвідом
У рамках форуму "Майбутнє в Україні: відновлення та розвиток людського капіталу" відбулася панельна дискусія за участю представників деокупованих громад та підприємців з тимчасово окупованих територій.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада
Учасники обговорили економічну візію Маріуполя після деокупації в рамках плану "Mariupol Reborn", який розробляється командою мера Вадима Бойченка. Окрему увагу приділяють розвитку бізнесу.
Взяла участь у дискусії й підприємниця з Маріуполя Марія Бубнова. Вона втратила весь бізнес через окупацію рідного міста. Наразі вдалося запустити власне виробництво у Славутичі завдяки грантовій підтримці. За словами підприємниці, наразі необхідна програма підтримки релокованого бізнесу.
"Для того щоб планувати свій розвиток та повернення на деокуповані території, необхідно зараз дати можливість бізнесу стати на ноги, забезпечити його необхідними ресурсами. Щоб потім була можливість повернутися до міста чи відкрити філіал. Бо якщо не діяти зараз, не настане майбутнє про яке ми так мріємо", - зазначила пані Марія
Директор департаменту економіки Луганської ОДА Ігор Куденка зазначив, що необхідна державна стратегія, щоб розуміти, який бізнес і як буде повертатися на деокуповані території. За його словами, важливо зберегти звʼязок бізнесу з окупованими громадами. Адже наразі багато підприємців роблять перереєстрацію підприємств у нових громадах.
Також присутнім розповіли про приклад повернення бізнесу до Бучі. Зокрема, місцева влада розпочала з налагодження комунікації, щоб оцінити потреби підприємців. Створили економічний профайл громади, де вказали: які найбільші кластери міста, який бізнес "заходить", інформацію про регуляторну політику, відслідковування наслідків податкового навантаження на бізнес. Усе це призвело до того, що майже усі підприємці повернулися до міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.