
Пенсію можна отримати в будь-якому банку: що змінилось для переселенців і людей з ТОТ
Громадяни, які виїхали з тимчасово окупованих територій і проживають на підконтрольній Україні території або які залишаються на ТОТ відтепер вони можуть отримувати пенсію в будь-якому уповноваженому банку, а не лише в Ощадбанку. Це стосується всіх отримувачів пенсій, незалежно від дати переміщення чи наявності довідки ВПО.
Про це повідомляє Східний Варіант з посиланням на пресслужбу Міністерства соціальної політики.
“Уряд України спільно з Міністерством соціальної політики та Пенсійним фондом України, за підтримки громадських організацій, запровадив низку важливих змін для спрощення отримання пенсій і проходження фізичної ідентифікації. Нововведення стосуються громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій (ТОТ) і нині проживають на підконтрольній уряду території, а також тих, хто залишився на ТОТ або тимчасово перебуває за кордоном. Ці кроки стали відповіддю на виклики воєнного стану та мають на меті забезпечити стабільність і безперебійність пенсійних виплат”, — йдеться у повідомленні пресслужби Мінсоцполітики.
Як зазначається, отримувати пенсію можна в будь-якому уповноваженому банку на території України або у відділенні Укрпошти/з доставкою додому. Змінити банк можна одним із способів: особисто в ПФУ, онлайн через вебпортал ПФУ, або подавши заяву в новому банку.
Для пенсіонерів, які проживають на ТОТ або тимчасово перебувають за кордоном, є додаткові умови:
- щорічно проходити фізичну ідентифікацію (процедуру встановлення особи одержувача пенсії) до 31 грудня;
- здійснювати видаткові операції з використанням банківської картки пенсійного рахунку щонайменше раз на півроку.
Для пенсіонерів, які виїхали з тимчасово окупованих територій або залишаються на ТОТ, обов'язково потрібно повідомити Пенсійний фонд України про те, що вони не одержують пенсію від рф. Це здійснюється в заяві про призначення, поновлення або продовження виплати пенсії, чи в заяві в довільній формі, пояснюють у Міністерстві.
Всю детальну інформацію про процедуру проходження ідентифікації різними способами, вимог для різних категорій пенсіонерів (зокрема тих, хто виїхав з ТОТ на підконтрольну територію, тих, хто залишається на ТОТ, та тих, хто за кордоном), способи зміни банку, необхідні документи, контакти для запису на відеоідентифікацію та відповіді на поширені запитання зібрано на офіційному вебпорталі Міністерства соціальної політики.
Також детальну інформацію можна дізнатися за телефонами гарячої лінії ПФУ: 0800 503 753, (044) 281 08 70, (044) 281 08 71.
Раніше стало відомо, що майже 630 тисяч пенсіонерам, які працюють, проіндексують пенсії з 1 квітня.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.