
На Донеччині шість громад реалізують проєкт розвитку дітей раннього віку
Пілотний проєкт із впровадження послуги раннього втручання реалізують шість громад Донецької області за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у контексті реформи децентралізації. Про це на засіданні колегії ДонОДА 28 жовтня повідомила директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Токарєва.
Про це повідомляє Східний Варіант із посиланням на "ОстроВ".
Його метою є створення та розвиток системи надання немедичних послуг дітям від 0 до 3 років з порушеннями розвитку або ризиком їх виникнення.
«На сьогодні реалізація пілотного проєкту здійснюється на базі установ у Краматорській, Бахмутській, Дружківській, Маріупольській, Сіверській та Соледарській територіальних громадах. З початку його впровадження реабілітаційні послуги раннього втручання отримали майже 100 сімей»,
— сказала Олена Токарєва.
За її словами, фахівці системи раннього втручання, а це психологи, лікарі, реабілітологи, логопеди, соціальні педагоги працюють для того, щоб передбачити труднощі, які виникають у сім'ях із дітьми з особливими потребами. Це може бути інформаційна, психологічна підтримка чи навчання батьків тому, як правильно доглядати дитину.
Послуга надається як у спеціально організованих центрах, так і вдома. Такий супровід допомагає сім'ї подолати внутрішні бар'єри та максимально розвинути весь потенціал дитини.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.