
Міжнародні компанії готові підтримати відновлення Луганщини, — Лисогор
Сім країн готові взяти участь у відновленні області після деокупації Луганщини.
Про підготовку до відбудови Луганщини після деокупації, домовленості з країнами, які сприятимуть відновленню нашої області, допомогу військовим в інтерв’ю голова Луганської ОВА розповів «Укрінформу».
Луганщина має найбільшу тимчасово окуповану територію. Обсяги руйнувань тут теж вражають: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна вже стали своєрідними символами російського вандалізму – нарівні з Маріуполем або Бахмутом. Очевидно, що після закінчення війни все це доведеться відновлювати.
Луганщина активно бере участь у міжнародних панелях з відновлення, щоби донести до іноземної спільноти проблематику нашого регіону, а також точки зростання. У 2023 році представники обладміністрації та територіальних громад області брали участь у Міжнародній виставці-конференції «ReBuild Ukraine powered by Energy» у Варшаві.
Як результат – налагоджено ділові відносини з міжнародними компаніями щодо допомоги у відбудові регіону. На сьогодні є домовленості з Бельгією, Францією, Фінляндією, Німеччиною, Нідерландами, Італією, Данією щодо участі у відновленні області.
Передусім йдеться про відновлення мереж електропостачання, опалення, газу, води та каналізації; використання сучасних технологій збору, сортування та перероблення сміття; будівництво доріг, тротуарів, підземних і надземних паркінгів; побудову електричних та газових підстанцій, зон відпочинку, об’єктів критичного та соціального призначення, інших об’єктів цивільної інфраструктури та будівель; відбудову очисних споруд для очищення, знешкодження й знезараження стічних вод із використанням новітніх засобів; будівництво сучасної теплоцентралі, що використовує як паливо тверді побутові відходи.
Окрім цього, є домовленості про отримання необхідного обладнання та устаткування, наприклад водоочисних станцій, генераторів, насосів.
Укладено меморандуми щодо співпраці з вісьмома провідними компаніями європейських держав, ще з чотирма — на стадії узгодження.
«Зокрема, Сєвєродонецька МВА уклала меморандум з «Verdo Energy Systems A/S» (Данія) про будівництво на території громади сучасної теплоцентралі, що використовує як паливо тверді побутові відходи. Також домовилися з «Seingim Global Service S.r.l.» (Італія) про будівництво на території громади об’єктів ЖКГ, доріг, муніципальної інфраструктури. Гірська військова адміністрація та «International Post Mining Network» (Франція) узгодили стратегічне планування поетапного підходу в переорієнтації розвитку громади», — доповів Артем Лисогор.
А ще: ламати — не будувати. Або як росія знищує промисловість Луганщини
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.