
Луганська філармонія дає благодійні концерти на підтримку ЗСУ
Луганська обласна філармонія двічі відновлювала свою діяльність майже з нуля в нових містах: спочатку в Сєвєродонецьку, а після повномасштабного вторгнення — у Львові. У Львові Луганська філармонія почала робити репетиції у Львівському органному залі, який їх прихистив.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
У березні директор Львівського органного залу Ігор Шаповалов ініціював записати гімн України, Тоді зібрали оркестр із тих, хто був у Львові й зробили цей запис.
У квітні філармонія почала відновлювати концертну діяльність. Тоді людей ще було мало і були камерні програми виступів. Композитор Олександр Щетинський написав твір для того складу оркестру, який вже був у Львові. З інструментів були скрипка, валторна, гобой і два тромбони. І для п’ятьох людей, які евакуювались, композитор написав твір Lacrimosa. Директор філармонії каже, що для такого набору інструментів практично неможливо написати твір. Але Олександру Щетинському вдалось це зробити.

У травні Луганська філармонія відкрила в Коломиї Коломийську малу філармонію імені Олександра Коваленка, цьогоріч була річниця відкриття.
Потроху концертна діяльність філармонії з Луганська почала відновлюватись. Симфонічний оркестр почав виступати у Львівському органному залі. Сьогодні філармонія має декілька концертів на місяць. Також за цей час встигла зіграти на всіх майданчиках Львова, окрім театру Заньковецької.
Також читайте: "Спільнота Відновлення": як швейне виробництво з Лисичанська відновило роботу у Дніпрі
«У нас на місяць в середньому 6-7 концертів. Для симфонічного оркестру це дуже багато, зазвичай оркестри роблять 3-4 концерти на місяць. Для кожної програми треба провести багато репетицій, залучити велику кількість людей», — розповідає Ігор Шаповалов.

Також філармонія дає благодійні концерти на підтримку Збройних Сил України. Їх проводять в соборі св. Юра і в його митрополичих садах, в Гарнізонному храмі св. Петра і Павла. Знову почались виступи закордоном: Словаччина, Австрія.
Сьогодні в складі філармонії є люди, які працювали в ній ще в Луганську, є ті, хто доєднався в Сєвєродонецьку, а також є львів’яни. Загалом тут, за словами директора, близько 35 людей. У Сєвєродонецьку залишилось декілька працівників філармонії через сімейні обставини: в когось літня мати, в когось важкомобільні родичі.
Читайте повністю матеріал Східного Варіанта: Спільнота Відновлення: як Луганська філармонія двічі відроджувала свою діяльність
Спільнота Відновлення — засноване "Східним Варіантом" ком'юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до Спільноти відновлення та підтримайте Східний Варіант донейтом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.