
Країна-окупант зобов'язана ідентифікувати і поховати всіх загиблих у Маріуполі, - ООН
Офіс Верховного комісара ООН з прав людини підтвердив загибель під час бойових дій у Маріуполі 1348 мирних жителів, у тому числі 70 дітей.
Про це повідомила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет на 50-й сесії Ради ООН з прав людини в Женеві 16 червня, пише офіційний сайт «Новини ООН».
"З лютого по кінець квітня Маріуполь, ймовірно, був найбільш смертоносним місцем в Україні, - сказала Бачелет. - Інтенсивність і масштаби бойових дій, руйнувань, загибелі і поранень переконливо свідчать про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права і грубі порушення міжнародного права".
На сьогодні в Управлінні підтвердили загибель безпосередньо в ході бойових дій в Маріуполі 1348 цивільних осіб, у тому числі 70 дітей. Маріупольці гинули в результаті авіаударів, танкових і артилерійських обстрілів, а також в ході вуличних боїв.
"Фактичне число загиблих в результаті бойових дій серед цивільного населення, ймовірно, на тисячі більше. Тіла виявлено в імпровізованих індивідуальних або братських могилах у дворах, на вулицях і в парках, в залишених без нагляду будинках і квартирах. Багатьох ще належить поховати", - заявила Мішель Бачелет.
Вона додала, що до тих пір, поки не будуть виявлені і упізнані всі трупи, неможливо буде назвати точне число загиблих серед цивільного населення.
Бачелет закликала росію, як окупуючу державу, забезпечити ідентифікацію і гідне поховання всіх останків.
Крім того, вона нагадала, що Маріуполь зазнав масивних руйнувань і пошкоджень: «За нашими оцінками, пошкоджено або зруйновано до 90 відсотків житлових багатоповерхових будинків, а також до 60 відсотків приватних будинків».
Читайте також: Морги в супермаркетах і братські могили. Як ОРДЛО перетворюється на цвинтар
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.