
Сайт Кореспондент.нет безпідставно використовує ім’я відомої української екожурналістки для розповсюдження фейків
На сайті "Корреспондент.нет" в розділі "Блоги читачів" з'явилась сторінка журналістки "ЕкоРубрики" Вікторії Губаревої із фейковою новиною.
Про це повідомило онлайн-медіа "Рубрика", в якому працює журналістка.
На новину, опубліковану на сайті "Корреспондент.нет" звернула увагу фактчекерка українського проєкту StopFake Оксана Полулях.
У згаданій новині йдеться про те, що нібито "Уряд України готується до сценарію, за яким низка північних і південних областей може відійти до росіян", і в планах українського Уряду — нібито "вивести з ладу" землі низки південних та північних областей, "щоб ворог не зміг налагодити сільське господарство й отримувати прибутки для подальшої агресії проти нас".
За словами Оксани Полулях, ця інформація почала з'являтись у проросійських Телеграм-каналах від 15 травня.
"Ми в редакції відразу запідозрили, що цей текст не належить Вікторії, а є сфабрикованим", — поділилась фактчекерка.
За словами Вікторії Губаревої, вона ніколи не мала сторінок в "Блозі читачів" сайту "Кореспондент.нет", не створювала там новин і не пропонувала жодних текстів редакції "Корреспондент.нет".
"Коли Оксана показала мені публікацію, я одразу спробувала зв'язатись із редакцією сайту «Корреспондент.нет», втім, номер, вказаний на їхньому сайті, «не обслуговується». Те, що такі «новини» з'являються на цьому порталі, явно демонструє лояльність редакції до розповсюдження неправдивої інформації, яка скоріш за все, є російською пропагандою, а ще — нехтування всіма етичними правилами та стандартами журналістської етики. Сайт «Корреспондент.нет» завжди мав кепську репутацію, і моє ставлення до цього медіа було байдужим. Тепер замість байдужості — огида", — коментує Вікторія Губарева.
Вікторія також порадила читачам звертатись за інформацією лише до перевірених ресурсів та критично ставитись до новин, що розповсюджуються в соціальних мережах та сайтах зі "змішаною" репутацією.
"Відзначу, що фейкові документи росіяни поширюють регулярно, але от щоб створити фейковий блог та ще і від імені справжньої (не вигаданої) журналістки — з цим ми стикаємось вкрай рідко", — каже Оксана Популях, фактчекерка проєкту StopFake.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.