
єВідновлення: держава видала 5203 житлові сертифікати більш як на 9 мільярдів гривень
Держава вже видала 5203 житлових сертифікати на суму понад 9 млрд грн, а 1906 українських родин вже стали власниками нового житла.
Про це в інтерв'ю Українському радіо заявила голова Комітету Верховної Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
«З початку року, нагадаю, стартувала активно програма, яка стосується компенсації за знищене житло. Торік активно працював етап, коли люди отримували компенсації за пошкоджене житло. А цей рік у нас в активній фазі саме для тих, хто має зруйноване житло. Станом на сьогодні в ТОПі за кількістю заяв — це Харківська, Київська, Миколаївська, Донецька і Чернігівська області», — зазначила Шуляк.
На сьогодні надійшли понад 12 тисяч заяв. Шуляк зауважила, що українцям важливо піти до нотаріуса, до ЦНАПу або до державного реєстратора і перевірити, чи внесені дані до Державного реєстру речових прав.
«Але станом на сьогодні вже можемо підбити певні підсумки. Видані 5203 житлових сертифікати на суму понад ₴9 мільярдів. Середня сума сертифіката — ₴1,7 мільйона. Бачимо вже перші домівки, які отримали українські родини, що мали зруйноване житло. 1906 таких українських родин вже стали власниками нового житла», — розповіла вона.
Читайте також: Борги за комунальні послуги та житлові кредити на тимчасово окупованих територіях: шляхи вирішення
Шуляк нагадала, що коли людина користується програмою єВідновлення, самостійно обирає населений пункт, де вона захоче обрати житло, і вона самостійно обирає собі житло. «Чи це буде вторинний ринок (квартира будинок чи, можливо, садовий будиночок), чи це буде взагалі інвестиція в первинний ринок — тут держава жодним чином навіть не дає жодних рекомендацій, а повністю виконує вибір людини, яка має зруйноване житло», — пояснила вона.
Депутатка також анонсувала, що 9 квітня Комітет разом з партнерами починає великі публічні консультації щодо зміни підходів у житловій політиці держави. «Вони будуть проходити у кілька етапів для того, щоб зрозуміти, яким чином на законодавчому рівні закріпити можливість, щоб житло для українців було доступним», — сказала Шуляк.
На її переконання, на сьогодні грамотна житлова політика буде основою того, що ми будемо повертати українців додому, які, можливо, зараз за кордоном.
Читайте: Верещук розповіла деталі про проєкт житла для ВПО, в якому бере участь Луганщина
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.