
Екоактивісти сходу та заходу України обговорили "зелене" відновлення країни
Центр громадянського суспільства “Друкарня” зі Слов'янська зібрав небайдужих до довкілля українок та українців на Івано-Франківщині, щоб обговорити "зелене" відродження України.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта.
Центр громадянського суспільства “Друкарня” неодноразово підіймав теми вивчення навколишнього середовища, а після початку повномасштабного вторгнення – й зеленого відновлення України. Для цього влаштовувались зустрічі між представниками громади. Одними з відомих заходів були щорічні екофоруми, які спочатку проходили у Словʼянську, а останній рік – в Івано-Франківську, куди перемістилась “Друкарня”.
Читайте матеріал про "Друкарню" зі Слов’янська, яка відновила свою роботу в Івано-Франківську.

Екофорум, який пройшов весною цього року, об’єднав активістів із західних та східних областей. На заході представники “Друкарні” познайомились із мешканцями екологічного поселення “Тепла гора”, яке розташовано у Карпатах і мають на меті мінімізувати відходи та стати автономними у використанні ресурсів.
Згодом представники “Друкарні” вирішили провести зустріч на “Теплій горі” з екоактивістами з різних областей України, щоб обговорити можливості зеленого відновлення країни та навчитися моніторингу водних ресурсів.

“Це дуже гарно вписується у концепцію зеленого відновлення України. Ми розуміємо, що треба ставати автономними та зеленими у плані використання ресурсів. Треба ставати більш екологічними та сталими для того, щоб відновлювати нашу планету. В екопоселенні люди збирають дощову воду, збирають сонячну енергію, прагнуть до нуля відходів. Ми хотіли це усе подивитися, аби потім розповсюджувати це для людей, особливо у прифронтових громадах”, – каже організаторка експедиції та менеджерка з екологічних проєктів “Друкарні” Капіталіна Пасікова.
Під час експедиції екоактивістам показали, як проводити моніторинг води. У цьому допоміг еколог та представник мережі “Довкола” Максим Сорока.

Для моніторингу були відібрані проби води у декількох джерелах, які потім аналізувалися за 12 показниками якості води. За словами еколога, це стандартний перелік для оцінки екологічного стану джерела, які покажуть, чи можна водне джерело використовувати у людських потребах.
Організатори впевнені, що громадам в умовах повномасштабної війни з росією важливо мати інструменти швидкого пошуку та аналізу потенційних джерел питної та санітарно-технічної води. Таким інструментом може бути саме моніторинг.

Отриманні знання екоактивісти планують використовувати й надалі, щоб передавати знання та розвивати громади. Висновки моніторингу увійдуть до публікації з результатами експедиції.
Читайте матеріал Східного Варіанта повністю: Шлях відновлення: як екоактивісти з Донеччини провели експедицію у Карпатах
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.