UA
UA RU
10 Квітня 2023, 17:58
3809
"Ми допомагаємо рідним краям": як волонтерська спілка "Поруч" допомагає мешканцям східних регіонів та переселенцям
Історія

"Ми допомагаємо рідним краям": як волонтерська спілка "Поруч" допомагає мешканцям східних регіонів та переселенцям

Подружжя Богдан Гридін та Русана Шарлай у 2014 році переїхали з Авдіївки спочатку до Мирнограда, а потім до Києва. Працювали програмістом та маркетологинею, та після повномасштабного вторгнення направили усі сили на допомогу жителям Київщини, Донеччини та переселенцям. Згодом волонтерська діяльність переросла у спілку “Поруч”. Як волонтери працюють зараз та яка допомога надається переселенцям, дізнавався Східний Варіант

Один з головних проєктів волонтерської спілки – гуманітарні місії на Донеччину. Волонтери об’їжджають  Краматорськ, Словʼянськ, Костянтинівку, Торецьк, Лиман, Святогірськ та інші населені пункти, щоб допомогти усім, хто цього потребує. Східний Варіант дізнався історію створення волонтерської спілки “Поруч” та як отримати від них допомогу 

“Гроші на покупку автомобіля пішли на закупівлю допомогу літнім людям”

Одразу ж після початку повномасштабного вторгнення Богдан та Русана Шарлай прийняли рішення допомагати людям. Спочатку все було за власний кошт. Русана розповідає, у родини була “подушка безпеки”,  адже збирали гроші на нову автівку: 

“Наша “машина” пішла на закупівлю хліба та корвалолу бабусям з дідусями. У Києві тоді не працювали магазини, а якщо працювали – були величезні черги, і ми почали допомагати літнім людям, бо їм найтяжче відстояти ці 4-5 годин. А потім було багато запитів на допомогу, ми почали писати про нашу діяльність в Інстаграм. І нам почали допомагати люди, хтось донатами, а хтось приходив допомагати іншим. Так у нас  сформувалась команда”, – пригадує президентка волонтерської спілки “Поруч” Русана Шарлай.

волонтерська спілка Поруч
Богдан та Русана. Фото з особистого архіву Русани

Перший волонтерський штаб був у квартирі подружжя на 7-му поверсі. Тут формували продуктові набори, які волонтери потім розвозили по домівках людей.  

“Після звільнення Київщини вдалось налагодити постачання, відкрились магазини, почали приносити пенсії літнім людям. Тому ми вирішили змінити напрям діяльності. Ми почали їздити з гуманітарними місіями на деокуповану Київщину, у місто Макарів. До Бучі та Ірпеню тоді їздили майже всі, а ми хотіли надати допомогу там, де її було менше”, – каже Русана Шарлай.

волонтерська спілка Поруч
Фото з особистого архіву Русани Шарлай

Окрім гуманітарної допомоги, волонтери почали допомагати жителям Макарову з відбудовою житла, адже ворожі обстріли зруйнували близько 40% міста. Загалом, за 2022 рік вдалось відремонтувати 11 приватних будинків: відновити дах, вікна, зробити утеплення, знайти меблі та техніку. 

“Ми хочемо, щоб люди зі східних областей розуміли, що вони потрібні”

У травні волонтери отримали дозвіл на в’їзд до Авдіївки. З цього моменту почали їздити з гуманітарними місіями у східні регіони. Щотижня продуктова допомога доставлялась до Авдіївки, Словʼянська, Покровська, Краматорська, Лимана, Ямполя, Костянтинівки, Торецька. Рейди робились й на Луганщину, зокрема у Сєвєродонецьк, поки була можливість.

волонтерська спілка Поруч
Фото з особистого архіву Русани Шарлай

Станом на зараз вдалось реалізувати близько 53 гуманітарних місій, під час яких доставлено понад 100 тонн продуктів для більше, ніж 10 тисяч осіб. 

Русана каже, для волонтерів було дуже важливо допомагати мешканцям східних регіонів: 

“У нас більшість волонтерів – це переселенці. Ми з чоловіком самі з Авдіївки. Ми хочемо, щоб люди зі сходу розуміли, що вони потрібні нам та усій Україні. Бо у деяких позиціях, що “далі їх не чекають”, бо вони “чужі”, або, тому що “не знають української мови”. Ми намагаємось їх переконати”, – розповідає Русана Шарлай.

волонтерська спілка Поруч
Фото з особистого архіву Русани Шарлай

Спочатку волонтери спілки “Поруч” допомагали жителям Донеччини продуктовими наборами, гігієною та ліками. Та з часом стало зрозуміло – таку допомогу везуть сюди майже усі гуманітарні штаби та фонди. Тому було вирішено дещо звузити види допомоги, щоб надавати місцевим ті речі, в яких дійсно є потреба.

волонтерська спілка Поруч
Фото з особистого архіву Русани Шарлай

“Буває, у родини у Торецьку увесь балкон у гуманітарній допомозі, але у них немає води. Не було ліків проти цукрового діабету. Ми почали через знайомих у різних містах області формувати списки людей з їхніми потребами. І вже по потребах формувати гуманітарні вантажі”, – каже Русана.  

Серед такої допомоги – ліки проти підвищеного тиску та цукрового діабету, таблетки та фільтри для очищення води, генератори.

волонтерська спілка Поруч
Фото з особистого архіву Русани Шарлай

Зараз у волонтерської спілки “Поруч” 36 партнерів. Це підприємства, благодійні організації та прості люди, які щомісяця допомагають грошима. Додатково волонтери збирають донати та пожертви.

волонтерська спілка Поруч
Команда волонтерської спілки “Поруч”. Фото надано Русаною Шарлай

У деяких містах Донеччини волонтери співпрацюють з іншими волонтерами та через них доставляють гуманітарні вантажі місцевим, розповідає Русана: 

“Ми надсилаємо їм допомогу поштою, а вони роблять фотозвіт. Так працюємо вже у Словʼянську, Краматорську та Костянтинівці”. 

Допомога дітям та переселенцям

Додатково у Києві волонтерська спілка “Поруч” реалізує проєкт для психологічної підтримки дітям із зони бойових дій. У просторі “ПОРУЧ-SPACE” для дозвілля дітей проводять 15 гуртків та додаткові активності щомісяця.

волонтерська спілка Поруч
Дитячі гуртки. Фото надано Русаною Шарлай

У Києві надається комплексна допомога й переселенцям, які виїхали з окупації або зони активних боїв.  Це набори з ковдри, подушок, рушників, наборів посуду, гігієни, постільної білизни та матраців. 

“Це допоможе родинам на початку на новому місці. Ми розуміємо, як це – втратити дім, роботу, усе минуле життя та починати усе з початку”, – каже Русана  Шарлай.

Завдяки своїй активній волонтерській діяльності, спілка “Поруч” вже стала регіональними партнерами ООН. Надалі волонтери планують продовжувати допомагати людям, а також розвивати культуру благодійності в Україні. 

Як отримати допомогу від волонтерської спілки “Поруч”?

Запит на допомогу переселенці або жителі Донеччини можуть оформити на головному сайті волонтерської спілки. 

Як приєднатися та стати волонтером?

Ви можете допомогти волонтерам “Поруч” доставляти вантажі на Донеччину власним транспортом. Для цього можете зареєструватися тут

Як допомогти спілці “Поруч”?

БО «БФ «ПОРУЧ»

5169 3351 0041 7688

PayPal: [email protected]

***

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись:
22 Квітня Вівторок
20:00

Ексклюзив Де переселенці можуть отримати гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу

19:00

Ексклюзив На Донеччині запрацювала програма із навчання жінок промисловим професіям

17:59

Наступного тижня у Краматорську прийматимуть онколог, мамолог, пластичний хірург й уролог вищої категорії

17:37

На Покровському напрямку морпіхи ракетою з Javelin знищили російський танк (відео)

17:17

Навколо Сіверськодонецька горять ліси: що відомо

Навколо Сіверськодонецька горять ліси: що відомо
17:09

Росіяни ударили двома "Молніями-2" по Костянтинівці: що відомо (фото)

Росіяни ударили двома "Молніями-2" по Костянтинівці: що відомо (фото)
16:51

На фронті вже відбулося 85 бойових зіткнень: висока активність ворога зберігається на Покровському напрямку

16:22

Сьогодні зранку армія рф ударила по Мирнограду, є загиблі

15:59

Луганським рятувальникам обласний осередок ТЧХУ передав 400 аптечок першої допомоги (фото)

15:51

Ексклюзив Українські військові фіксують накопичення російських сил в тимчасово окупованій Великій Новосілці

Українські військові фіксують накопичення російських сил в тимчасово окупованій Великій Новосілці
15:36

До 10 років за ґратами засудили ексділовода Нікольської селищної ради, яка працює на ворога в окупації

15:15

Жителям Рубіжанської громади виплатили ще понад 400 тис. грн

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: