
"Спільнота Відновлення": як родина з Костянтинівки відновила виробництво WoodLike на Київщині
Дерев’яні вироби WoodLike — з Костянтинівки. Його засновники Дмитро та Наталя Поколенки — амбасадори «Спільноти Відновлення» та лауреати відзнаки «Незламні зі сходу». Після релокейту вони працюють у Києві
«Спільнота Відновлення» — засноване Східним Варіантом ком’юніті незламних жителів сходу, які заново поставили на рейки свою діяльність у сфері бізнесу чи в громадському секторі. Люди, якими ми захоплюємось та про яких хочемо розповісти якнайбільшій кількості людей. Бо такі історії варті вашої уваги та підтримки. Підтримайте створення таких історій — долучайтесь до «Спільноти Відновлення» та підтримайте Східний Варіант донейтом.
***
«Душа завжди тяжіла до власної справи»
Дмитро та Наталя Поколенки родом із Костянтинівки. У 2019 році заснували власне виробництво виробів із дерева WoodLike. Така сфера діяльності була обрана не просто так. Адже прадід Дмитра був теслярем, і ще в далекі 1920-ті роки виготовляв унікальні дзеркала та деревʼяні рами до них.

Перший лазерний верстат придбали на власні заощадження. Серед початкової продукції були прикраси до Великодня, які вдалося розпродати в соціальних мережах усього за п’ять хвилин. Зараз серед виробів WoodLike — кухонний декор, мапи України, товари для тварин, патріотичні сувеніри. Висока якість та ручна робота зробили продукцію популярними не лише Україні, а й за її межами.

Після початку повномасштабного вторгнення родина Поколенків ухвалила непросте рішення виїхати разом із виробництвом. Важке обладнання для переїзду потребувало навантажувача, яких тоді в Костянтинівці вже не залишилося.
«Ми знайшли останній, який був у місті. Пощастило», — каже Наталя.

Подружжя згадує, як на під’їзді до Києва їх очікувало ще одне випробування. Орендар, з яким попередньо домовилися про приміщення для обладнання, передумав його здавати. На щастя, уже через декілька днів родина знайшла окремий будинок, де змогла і проживати, і розмістити обладнання.
«Це навіть на краще!» — усміхається Наталя.

Уже понад рік WoodLike працює в столиці. Звичайно, вимушений переїзд вплинув на обсяги виробництва та заробітки. Та наполегливою працею родина Поколенків почала відновлювати власну справу.
«Все починається з дверей»
У гаражі свого будинку, де й народжуються унікальні деревʼяні вироби, Дмитро та Наталя проводять екскурсію для Східного Варіанта та показують, як усе відбувається.

«Все починається з дверей, — усміхається Дмитро, — через них ми завозимо сировину — дерев’яні плити. На першому етапі я роблю розкрій, залежно від розмірів майбутніх виробів. Після чого розрізаємо плиту на менші частинки, щоби було зручніше. І потім уже працюємо на лазерному верстаті, який і виготовляє сам виріб та робить гравірування».

Після виготовлення виріб очікує процес шліфування, а для деяких випадків ще й ручний розпис. Цим зараз займається сестра Наталі — Олена. Наталя пригадує, як одного разу Олена спробувала розписати один із виробів. У неї це вийшло пречудово, тому тепер вона займається цим на постійній основі.

Соціальними мережами виробництва, до речі, займається донька Дмитра та Наталі — Марія. Тож WoodLike ніщо інше, як приклад цілковито сімейного бізнесу.

Деяке обладнання досі стоїть у коробках. Дмитро розповідає, що в Костянтинівці родина мала свою власну майстерню, де могла розмістити все. Але тут доводиться економити простір. Тому деякі машинки дістають, використовують і знову ховають у коробки.
«Вже вийшли на довоєнний рівень»
Дмитро та Наталя діляться своїми здобутками за рік роботи в Києві. По-перше, вийшло партнерство з двома магазинами «Добродій» у торговельних центрах столиці. Підприємці кажуть, що це спеціальні магазини, де продаються вироби соціальних підприємств, до яких належить і WoodLike.

Завдяки отриманим грантовим коштам від ПРООН минулого грудня вдалося розробити та запустити власний сайт WoodLike. Це допомагає краще презентувати продукцію покупцю та більше продавати.

А минулого місяця WoodLike долучилися до волонтерського проєкту «Мапи України «Обійми»», завдяки чому потрапили до Книги рекордів України.
«Ми виготовили деревʼяну мапу України розміром 2х3 метри. На цій мапі розміщені ляльки-мотанки з особливостями кожного регіону України! До цього долучилося 58 майстринь, кожна робила мотанку для свого регіону. На самій мапі — понад 75 ляльок-мотанок. Ми презентували мапу на День незалежності на Тернопільщині. Ми зробили це безплатно, це був наш соціальний проєкт», — розповідає Наталя Поколенко.

За словами підприємців, після презентації до них уже звернулися люди, щоб замовити ще одну велику мапу України. До цього в асортименті виробництва була мапа, але дещо менша. Тепер, завдяки участі у волонтерському проєкті, у WoodLike зʼявилася ще одна позиція.
Сама ж мапа потрапила до Книги рекордів України, встановив рекорд у категорії «Мистецтво, вперше».

Наталя каже, що зараз продукцію WoodLike замовляють як в Україні, та й за її межами. Наприклад, найближчим часом декілька виробів поїдуть українцям у США. Але найбільш приємно, коли замовляють щось із Донеччини.
«Це найтепліші замовлення для мене. Минулого тижня відправили для кавʼярні ветеранів АТО подарункові скриньки під каву, якою вони торгують», — розповідає Наталя.

За цей рік WoodLike вдалося вийти на довоєнний рівень заробітку. Та підприємці пояснюють, що в Києві без власного приміщення та житла жити значно дорожче.
«Жити в Києві дорого. Усе коштує багато грошей. Але є і плюси. Наприклад, усе поруч. Логістика краща, ніж у Костянтинівці», — каже Дмитро Поколенко.
***
Від Східного Варіанта виробництво WoodLike здобуло відзнаку «Незламні зі сходу».



Дмитро та Наталя Поколенки — ще один приклад незламності та сили! Дякуємо та підтримуємо наші підприємства з українського сходу!
***
Ознайомитися з продукцією WoodLike можна через сайт або Facebook.
Читайте також: "Спільнота Відновлення": як відбувалась релокація відомого сєвєродонецького пабу "The Puzo Pub"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Адміністратори ЦНАПу приймають ВПО з Луганщини у Києві та Дніпрі
Рятувальники ліквідували пожежі після обстрілів в Лимані і Костянтинівці
У Лисичанську до наступного опалювального сезону окупанти готують лише 12 % будинків
Висока активність ворога наразі зберігається на Покровському напрямку

Росіяни змінюють тактику наступу на Лиманському фронті
На Покровському напрямку росіяни відходять
Росіяни облаштовують маршрути для проходу своєї важкої техніки на Луганщині
На окупованій Луганщині повідомили про нові випадки знищення хрестів на могилах жертв Голодомору
Росіяни атакували евакуаційну автівку з людьми біля Костянтинівки (відео)
