
У Харкові на честь загиблих героїв оборони Маріуполя з "Азову" встановили 6 меморіальних дошок
У Харкові на честь загиблих героїв оборони Маріуполя з'явилися місця пам'яті.
Про це повідомила організація родин захисників Маріуполя.
До Дня памʼяті захисників України, рішенням Харківської міської ради, у місті встановили 6 меморіальних дошок загиблим під час оборони Маріуполя бійцям «Азову».
Дошки відкрили на фасадах шкіл, випускниками яких були воїни:
• №111 – на честь Станіслава Партали (Метро). Загинув 2 березня 2022 року. Мав ордени «За мужність» ІІІ й ІІ ступеня та звання Народного Героя України. 25 березня 2022-го посмертно отримав звання Героя України.
• №39 – на честь Костянтина Беліменка (Іслам). Загинув 20 березня 2022 року. Нагороджений медалями «Захисник Маріуполя» та «Операція об'єднаних сил», орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
• №37 – на честь Володимира Плетньова (Жрець). Потрапивши під артилерійський обстріл, отримав важкі осколкові поранення. 25 лютого 2022 року помер у лікарні №2 Маріуполя. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
• №85 – на честь Артема Реді (Редя). Загинув 15 квітня 2022 року разом з кількома своїми побратимами, в одному БТРі. Під час боїв машина потрапила під обстріл ворожої артилерії й впала з мосту у воду. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
• №83 – на честь Іллі Гончарова (Рудий). Під час оборони Маріуполя був на посаді командира розрахунку АГС. Успішно працював по ворогу зі станкового гранатомета. Загинув, отримавши численні уламкові поранення внаслідок влучання міни 16 травня 2022 року – в день народження його матері Світлани. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
• №143 – на честь Сергія Абдюкова (Твікс). Загинув 26 березня 2022 року, вийшовши на позицію з переносною протитанковою системою NLAW, не встиг відпрацювати по ворожому танку. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Відтепер герої-азовці з меморіальних дошок щодня зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом учнів, мешканців Харкова, і нагадуватимуть про болючу ціну, яку платить наша держава у боротьбі за свою свободу. Вічна памʼять героям!
Читайте також: наша головна справа — визволення окупованої частини області — залишається незавершеною, але фундамент закладено, - Кириленко
Український металургійний комбінат «Азовсталь» став осередком спротиву української армії у відповідь на російську збройну агресію проти України. Він став символом нескореності українських воїнів. З початку боїв за Маріуполь на заводі знайшла притулок велика кількість цивільного населення, що ховалися від постійних обстрілів і бомбардувань окупантів.
Особливістю «Азовсталі» є те, що це величезний металургійний комплекс, який мав складну систему глибоких підземних укриттів і комунікацій. Завод за розміром був більшим від багатьох міст України, він розділяв Маріуполь на дві частини. Завод побудований безпосередньо на березі Азовського моря. Така структура дала змогу українським військовикам перетворити підприємство на фортецю.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.