
18 тисяч гектарів лісу національного природного парку "Святі Гори" пошкоджено під час повномасштабної війни
18 тисяч гектарів лісу пошкоджено під час повномасштабної війни.
Східний Варіант дізнався, у якому стані знаходиться національний природний парк “Святі гори” після воєнних дій.
Повний наш авторський матеріал читайте тут: врятувати "донецьку Швейцарію": що відбувається з національним природним парком "Святі гори" у часи війни
Із загальної площі національного природного парку «Святі Гори» 40,6 тис. га наразі деокуповано 38,6 тис. га або 95% його території, з яких обстежено на наявність вибухонебезпечних предметів лише 462 га або 1,2 %. Про це Східному Варіанту розповіли у Департаменті екології Донецької ОВА.
За попередніми підрахунками площа лісів, пошкоджених через пожежі та механічні причини, складає майже 18 тисяч гектарів. Крейдяні схили, які є унікальними для всієї Європи – понівечені. Вони всіяні, як і інша територія парку, нерозірваними снарядами та «небезпечними подарунками» від окупантів. Значний негативний вплив воєнних дій фіксують й у тваринному світі.
“Перший удар на біорізноманіття парку припав у 2022 році на сезон розмноження тварин, з березня по липень, що, ймовірно, у короткостроковій перспективі може призвести до зменшення чисельності крупних видів тварин. Птахи гинуть внаслідок бойових дій, покидають свої оселища, втрачають потомство, мігрують у більш безпечні місця. Наразі кількісна або якісна інформація щодо випадків мору риби та/або загибелі тварин, зниклих видів рослин внаслідок проведення бойових дій та окупації до департаменту не надходила. Науковці не можуть встановити, як постраждали тварини, птахи, комахи на території парку, бо неможливо потрапити на території, які залишаються не розмінованими”, – пояснює заступниця директора Департаменту екології Донецької ОВА Яна Дьякова.
А ще: наслідки окупації для Лиманського лісгоспу: нанесено пошкоджень на понад 15 мільярда гривень
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.