
За порятунок людей з-під завалів на передовій: начальник поліції Курахового отримав відзнаку ДСНС України (відео)
Поліцейський разом із надзвичайниками та екіпажем евакуації «Білі янголи», сам і організував безпрецедентну рятувальну операцію у Вугледарі, де росіяни авіабомбою зруйнували дев’ятиповерхівку. В більш безпечних регіонах у подібних випадках на допомогу прибувають всі служби й спецтехніка, але в зоні бойових дій ворог не дає такої можливості. Співробітники поліції вночі, крізь прицільний вогонь провели в місто рятувальників та вручну відкопували людей на палаючих руїнах.
Про це повідомляє Поліція Донецької області
Як правоохоронці та рятувальники боролися за життя людей, розповів начальник відділу поліції міста Курахове Артем Щусь, у зоні відповідності якого перебуває й Вугледар.
«Наприкінці квітня вночі надійшла інформація про авіаудар по Вугледару, окупанти поцілили в житлову багатоповерхівку. Будівля «склалася», виникла пожежа. Була вірогідність, що під звалами можуть бути люди, тому спланували операцію по нічному заїзду в місто. Оперативна бойова обстановка на той час була дуже складною», - каже поліцейський.
До складу екіпажу увійшов він сам і «Білі янголи» Рустам Лукомський, Василь Піпа, Андрій Друмов, а також група працівників ДСНС. Дорога на Вугледар перебуває під щільним обстрілом, потрапити в місто складно навіть удень. Ризикуючи бути розстріляними, правоохоронці пересувалися в режимі «невидимки», без світла, щоб не засікли окупанти. Використовували прилади нічного бачення.
Довелося робити два рейси. Під час першого фахівці оцінили масштаби руйнувань.
«Потім повернулися зі спецзасобами - лише тими, які можна взяти в легковий автомобіль: домкрати, віджими тощо. Адже ту техніку, що використовується під час розбору завалів у більш спокійних регіонах, в зоні бойових дій застосувати неможливо, бо вона одразу буде знищена ворогом», - зазначає організатор заходів.
Поліцейські допомагали рятувальникам розбирати руїни. На місці працювали й військовослужбовці.
«Деблокувати людей з вулиці було неможливо, тому довелося заходити всередину через підвал. Доводилося розраховувати тільки на свої сили, - розповів начальник 7-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Донецькій області Руслан Калініченко. – Наразі з Нацполіцією у нас відпрацьована логістика й у випадку надзвичайних ситуацій всі дії узгоджуються з поліцейськими».
Частину постраждалих вдалося врятувати. Поранених доставили до лікарні, їм надано медичну допомогу. Одна з тих, кому пощастило вижити, - 49-річна Наталія, а її кума загинула. У жінки травми голови й тіла, зараз вона під наглядом медиків і опікою «Білих Янголів», а в подальшому планує евакуюватися.
«В момент удару я була на першому поверсі в під’їзді. Це мене, мабуть, і врятувало. Коли прийшла до тями, побачила, що сиджу на підлозі, ноги засипані, з лівого боку - вогонь. Звідусіль летіли палаючі куски чогось. Вибралася та пішла шукати допомогу, ран спочатку не відчувала. Так, певно, ми самі винуваті, що не виїхали вчасно, але ми теж хочемо жити. Хочемо, щоб наші хлопці не гинули та був мир», - плаче жінка.
Рятувально-пошукові заходи тривали понад 14 годин.
«З метою безпеки ми не розголошуємо деталі операції. Врятовані люди - це результат досконало налагодженого механізму співпраці поліції, ДСНС, ЗСУ та військових адміністрацій. У місті залишається близько 270 цивільних мешканців. Ми забезпечуємо людям можливість виїхати з небезпеки, якщо вони на це зголосяться», - повідомляє Артем Щусь.
Керівництво Державної служби України з надзвичайних ситуацій подякувало команді поліцейських та відзначило Артема Щуся нагородою «За відвагу в надзвичайній ситуації».


Читайте також: протягом минулої доби рятувальники Донеччини ліквідували 4 пожежі, 2 - через обстріли
А ще: міська рада показала проспект Миру в окупованому Маріуполі: відео
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.