
"Ми хочемо захистити всі нацменшини в Україні": в Маріуполі глава комітету Ради Лубінець розповів про новий законопроєкт
Вчора Маріуполь відвідали народні депутати на чолі з головою Комітету Верховної Ради України з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, міста Севастополя — Дмитром Лубінцем.
Вони провели зустріч з представниками муніципалітету та національних меншин, яка відбулася і в онлайн, і в оффлайн режимі, повідомляє Східний варіант.
З Донецької області почався моніторинговий візит, результатом якого стане фінальний текст законопроєкту про національні меншини України. Тому зараз Комітет Ради вивчає стан забезпечення прав і потреб нацменшин в місцях їх місцях компактного проживання.

Під час візитів планується обговорити питання, пов'язані з напрацюванням і вдосконаленням законодавчої бази, спрямованої на врегулювання етнонаціональних відносин, зокрема проєкту нової редакції Закону «Про національні меншини в Україні», а також вивчення стану забезпечення прав і потреб національних меншин. Над законопроєктом працюють представники всіх профільних міністерств.
«Ми вирішили почати серію моніторингових візитів з Донецької області невипадкова. Адже тут багато представників нацменшин живуть фактично на лінії фронту і щодня стикаються з проблемами виживання», — сказав глава комітету Дмитро Лубинець.

Глава Донецької ОДА Павло Кириленко розповів, що на території області проживає понад 130 етнічних груп, діє 81 громадська організація нацменшин. Прояви дискримінації на основі етнічних чи расових ознак в області відсутні.
Як зауважила Вікторія Кінзбурская, секретар міжфракційного депутатського об'єднання "Національні спільноти", член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики:

«Нещодавнє соціологічне дослідження показало, що 35% українців хотіли б бачити свою країну не мультикультурною, а однорідною в національному плані. І це налаштовує нас, депутатів, на рішучі дії щодо захисту національних меншин в Україні та недопущення проявів радикалізму».
Секретар комітету Рустем Умеров наголосив на тому, що в Конституції в питаннях захисту представників малих народів в Україні є посилання на закон про нацменшини. Однак цей закон був прийнятий на початку 90-х років і абсолютно застарів.

«Ми протягом 12 років подаємо свої пропозиції для нового закону про національні меншини. Однак за всі ці роки Верховна Рада нітрохи не просунулася в цьому питанні. Дуже сподіваємося, що в підготовлюваному законопроєкті будуть враховані наші пропозиції», — висловилася глава Маріупольського грецького суспільства Олександра Проценко-Пічаджі.
В ході візиту до Маріуполя з'ясувалося, що основною проблемою є відсутність необхідного фінансування для реалізації проєктів і підтвердження гарантій рівноправності у всіх сферах діяльності. Про це сказали представники грецької, вірменської, азербайджанської, німецької громадських організацій.
Слідом за Маріуполем зустрічі з представниками меншин пройдуть в Мелітополі, Умані, Ужгороді, Одесі та Чернівцях. Завершаться вони орієнтовно до 31 травня.
"Після цього ми, попередньо 4 червня, проведемо в Києві велике обговорення онлайн уже напрацьованого законопроєкту про національні меншини України, і будемо його реєструвати", — резюмував глава парламентського комітету Лубінець.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.