
У ДПСУ повідомили, скільки людей пропустили на КПВВ Донеччини та Луганщини
У ДПСУ повідомили, скільки людей пропустили на КПВВ Донеччини та Луганщини
Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на freeradio
У понеділок, 15 лютого, на Донбасі працювали два пункти пропуску: “Станиця Луганська” та “Новотроїцьке”. За день загалом лінію розмежування в обидва боки перетнули трохи більше ніж півтори тисячі людей.
Ситуація на КПВВ “Новотроїцьке”
Через КПВВ “Новотроїцьке” на ТОТ напередодні послідували 88 людей та 17 машин, а на підконтрольну — 89 жителів та 15 автівок. Про це Вільному радіо повідомив речник ДПСУ у складі ООС Ігор Лизогуб.
За даними БФ “Право на захист”, 2 людини поїхали на обсервацію, 77 зробили експрес-тести на коронавірусну інфекцію. З 88 людей, які їхали з окупованої території, 61 — звернулася до благодійників по допомогу зі встановлення додатку “Вдома”.
“Програма працювала стандартно. Більшість людей віком 60+, вони просто не знали, як встановити додаток” — пояснила правозахисниця Тетяна.
Раніше повідомлялося: Донбас-2021. Як і раніше без просвіту. Денис Казанський про переговори в ТКГ
Сьогодні, 17 лютого, на Донеччині працював тільки пункт пропуску у “Станиці Луганській”. Там в обидва боки лінію розмежування перетнули 1 675 людей. Були й такі, яким знадобилась допомога правозахисників.
КПВВ у Станиці Луганській
У середу через КПВВ “Станиця Луганська” на ТОТ пройшли 923 людини, на контрольовану територію — 752. Про це Вільному радіо розповів речник Державної прикордонної служби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
До представників благодійного фонду “Право на захист” за допомогою в оформленні електронних перепусток звернулися 7 людей. Так, жінка, яка живе в окупованому Алчевську, приїхала відвідати родичів на підконтрольній території. Коли поверталась, на КПВВ з’ясувалось, що її паспорт недійсний (неправильно вклеєне фото). Правозахисники пояснили жінці, що треба звернутися до міграційної служби і отримати довідку для перетину КПВВ.
“Ще одна жінка живе на непідконтрольній частині Луганщини, але прописана на Донеччини. 15 лютого вона приїхала на підконтрольну територію України, щоб отримати картку у відділенні банку. А от повернутись через ПВВ “Станиця Луганська” не має можливості. Оскільки відсутня прописка на ТОТ Луганської області, жінку не пропускають незаконні збройні формування. Їй видали продуктові набори”, — додала правозахисниця Оксана.
Правозахисники допомогу надають безоплатно, звернутися за консультацією до них можна і телефоном.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.